Strona główna / Firma / Grupa kapitałowa / Katowicki Węgiel sp. z o.o.

Katowicki Węgiel sp. z o.o.

"Katowicki Węgiel” Sp. z o.o. powołano do życia 01.07.1997 r. W "Katowickim Węglu" 100% udziałów posiada Katowicki Holding Węglowy SA , który powierzył spółce organizację sprzedaży węgla w obrocie krajowym.

W "Katowickim Węglu" Sp. z o.o. funkcjonuje wdrożony Zintegrowany System Zarządzania oparty na normach ISO 9001:2009 oraz ISO 14001:2005 (certyfikat GIG nr QS/29/09).

W ofercie handlowej posiadamy węgle energetyczne typu od 31.2 do 33 w sortymentach grubych i średnich. Węgle te charakteryzują się wysoką wartością opałową  (24 – 30 MJ/kg) przy zapopieleniu od 3% do 12% i zawartości siarki od 0,4% do 0,8%. Oferujemy również szeroką gamę sortymentów miałowych o parametrach dostosowanych do indywidualnych wymagań odbiorców.

Priorytetowa sprzedaż węgla grubego z kopalń KHW SA oraz rozwój wzajemnych stosunków handlowych kreowany jest poprzez obsługę sieci Autoryzowanych Sprzedawców KHW SA

Poza Autoryzowanymi Sprzedawcami współpracujemy również z innymi odbiorcami bezpośrednimi, z którymi zawieramy umowy sprzedaży węgla. Firma posiada własny Zakład Przeróbczy „Juliusz” w Sosnowcu gdzie obok produkcji mieszanek energetycznych „Katowicki Węgiel” Sp. z o.o. uruchomił specjalną linię technologiczną do produkcji EKORET® i  EKO-FINS®.  Są to ekologiczne paliwa do kotłów z paleniskami retortowymi. Spółka posiada także linię do workowania i paletowania, dzięki czemu możemy zaoferować EKORET®  w 25-kilogramowych workach, umieszczanych na palecie. Oferta firmy umożliwia również zakup tych paliw luzem.

EKORET® i EKO-FINS® produkowane są na bazie wybranych typów węgli i odpowiadają wszystkim wymogom stawianym przez producentów kotłów z paleniskiem retortowym.

„Katowicki Węgiel” Sp. z o.o. od 03 lipca 2006 r. wprowadził nową ofertę dla indywidualnych odbiorców polegającą na dostawie EKORET®-u i EKO-FINS®-u do odbiorcy naszymi środkami transportu. Cena transportu jest ustalana w zależności od promienia odległości pomiędzy zakładem przeróbczym a odbiorcą finalnym. Ponadto EKORET® i EKO-FINS® oferowany jest w ogólnopolskiej sieci Autoryzowanych Sprzedawców Katowickiego Holdingu Węglowego SA

"Katowicki Węgiel" Sp. z o.o. posiada również dwa składy opałowe; jeden w miejscowości Łabiszyn koło Bydgoszczy zakupiony w 1999 r. a drugi w miejscowości Cigacice w Porcie Rzecznym koło Zielonej Góry zakupiony w 2006 r. Skład w Łabiszynie skupia się przede wszystkim na zaopatrzeniu w opał indywidualnych odbiorców z województwa kujawsko-pomorskiego natomiast skład opałowy  w Cigacicach głównie zajmuje się zaopatrzeniem odbiorców hurtowych, a także eksportem węgla do odbiorców zagranicznych transportem rzecznym.

Wypracowana struktura funkcjonowania firmy przy jednoczesnym wykorzystaniu wysoko wykwalifikowanej kadry sprawia, że naszymi głównymi atutami jest stabilność finansowa i gwarancja operacji finansowych, rzetelność dostaw węgla, wiarygodność w reprezentowaniu Autoryzowanych Sprzedawców w działaniach związanych z organizacją i warunkami transportu, konkurencyjność i elastyczność a także możliwość prowadzenia aktywnej i kompleksowej polityki promocyjno–reklamowej i marketingowej.
Stabilna pozycja, jaką firma osiągnęła w okresie dotychczasowej działalności powoduje, że jest ona atrakcyjnym partnerem zarówno dla banków, jak i dla innych mniejszych podmiotów gospodarczych.