14-tka w ratach

2017 02/03 Piątek

KOMUNIKAT DO ZAŁOGI KHW SA 

Zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego SA informuje, że ze względu na trudną sytuację  ekonomiczno - finansową  KHW SA wypłata nagrody rocznej, tzw. czternastej pensji za rok 2016 dokonana zostanie w częściach.

Dotychczas wszystkie wynagrodzenia wypłacane były na bieżąco, jednak zbieg płatności na przełomie roku skutecznie to uniemożliwił. O sytuacji firmy i zagrożeniu dotyczącym regulowania przez nią zobowiązań Zarząd informował wielokrotnie, w tym zwłaszcza przedstawicieli organizacji związkowych w trakcie comiesięcznych spotkań. 

Znając sytuację spółki, przedstawiciele związków działających w KHW SA nie wyrazili zgody na zawieszenie „czternastki”. 

Pierwsza rata „czternastki” – po 1000 zł netto - zostanie przelana na konta w dniu dzisiejszym, tj. w piątek, 3 lutego 2017. 

Jest to maksymalna kwota, jaką można przeznaczyć obecnie na ten cel, bez ryzyka naruszenia płynności finansowej Spółki, w tym wypłaty wynagrodzeń za styczeń 2017, której termin przypada na 10 lutego br. 

W wypadku uzyskania niezbędnego finansowania i zawarcia porozumień, pozostała część „czternastki” wypłacona będzie przed włączeniem Katowickiego Holdingu Węglowego w struktury Polskiej Grupy Górniczej. 

Liczymy na zrozumienie tej sytuacji przez załogę. Zarząd dokłada wszelkich starań, by sprawa należnych wynagrodzeń uregulowana została jak najszybciej.

(na oryginale podpis prezesa Zarządu KHW SA Tomasza Cudnego) 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                      

 

  Nazwa pliku Data umieszczenia Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Komunikat 14tka 2016.pdf Komunikat 14tka 2016.pdf 17-02-03 12:51 217.89KB Komunikat 14tka 2016.pdf pobierz

wszystkie